Umów wizytę

AUTO GŁOWICE

Oferujemy usługi z zakresu regeneracji głowic:

- sprawdzanie szczelności głowic do dł. 1,2m

- planowanie głowic aluminiowych i żeliwnych

- mycie ciśnieniowe głowic

SPRAWDZANIE SZCZELNOŚCI GŁOWIC

Sprawdzenie szczelności głowicy jest istotnym elementem o którym nie powinno się zapominać przed instalacją głowicy w silniku. Często nawet niewidoczne gołym okiem mikropęknięcia powodują przedostawanie się płynu chłodzącego lub oleju do komory spalania, co w końcowej fazie może grozić dużymi zniszczeniami silnika lub jego elementów. Sprawdzenie głowicy, regulacja i szlifowanie zaworów oraz ich dotarcie jak i również planowanie powierzchni, daje pewność że przygotowana w ten sposób głowica będzie spełniała swoją funkcję i nie narazi na ponowne koszty związane z jej naprawą i montażem.

Testy wykonujemy wysokiej klasy urządzeniem marki SERDI SPT1600.

PLANOWANIE GŁOWIC ALUMINIOWYCH I ŻELIWNYCH

Planowanie powierzchni czyli jej wyrównanie to ważna czynność którą powinno się wykonać przed montażem głowicy w silniku. Dzięki odpowiedniemu wyrównaniu powierzchni głowicy możemy mieć pewność że po zainstalowaniu jej w silniku będzie ona sprawnie działała a powierzchnia styku zapewni idealną szczelność wszystkich kanałów po między blokiem silnika a głowicą. W wypadku gdy Warstwa materiału zebrana podczas planowania jest duża należy także odpowiednio obniżyć gniazda zaworów oraz przeszlifować i dotrzeć zawory.

Dzięki splanowaniu czyli wyrównaniu powierzchni uzyskuje ona idealną gładź i zapewnia szczelność uszczelki po zamontowaniu głowicy w bloku silnika.

Planowanie głowic wykonujemy wysokiej klasy urządzeniem marki AZ SP1000.

CIŚNIENIOWE MYCIE GŁOWIC

Po rozebraniu głowicy trafia ona na myjkę, gdzie wymywamy resztki oleju silnikowego. Tu także usuwamy nagar i spalony olej oraz myjemy inne podzespoły głowicy. Po wymyciu głowica musi wyschnąć, aby można było dalej prowadzić proces przygotowania jej do regeneracji.

Mycie głowic wykonujemy wysokiej klasy urządzeniem MotoWASH M 100 firmy MOTOCHEMICA.

AUTOFER

uL. RZEMIEŚLNICZA 2

86-300 Grudziądz

tel. 505 041 233

e-mail: autofer@wp.pl

Godziny otwarcia

OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW

poniedziałek - piątek: 7.00 - 20.00

sobota: 7.00 - 15.00

SERWIS

poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

sobota: 8.00 - 13.00