Umów wizytę

ALTERNATORY I ROZRUSZNIKI

Zajmujemy się naprawą, regeneracją oraz sprzedażą alternatorów i rozruszników wszystkich producentów do wszystkich typów pojazdów.

Świadczymy również usługi związane z demontażem i montażem alternatorów i rozruszników.

UMÓW WIZYTĘ

ZADZWOŃ

505 041 233

LUB

WYPEŁNIJ FORMULARZ

REGENERACJA ALTERNATORA

Alternator jest urządzeniem odpowiadającym za naładowanie akumulatora samochodu na optymalnym poziomie. Kiedy akumulator nie będzie odpowiednio naładowany, samochód nie będzie w stanie wygenerować odpowiedniej ilości prądu do uruchomienia silnika. Prąd rozprowadzany instalacją w trakcie pracy alternatora sprawia, że wszystkie elektryczne i elektroniczne części w aucie rozpoczynają swoją pracę.

Odpowiada również za doładowywanie akumulatora. Jeżeli urządzenie to ulegnie awarii, nie ma ono szansy na produkcję prądu. Wówczas dalsza jazda nie jest możliwa. Tak samo jak w przypadku rozruszników, istnieje wiele przyczyn awarii. Można je podzielić na mechaniczne i elektryczne.

Najłatwiej rozpoznać uszkodzony sprzęt po świecącej się kontrolce ładowania w trakcie pracy silnika, po miganiu kontroli w momencie zmiany obrotów silnika, jak również w sytuacji gdy po włączeniu zapłonu kontrolka się nie zapali.

Nasza specjalność to regeneracja alternatora.

Stawiamy na szybkie i sprawne usuwanie wszelkich usterek.

 

REGENERACJA ROZRUSZNIKA

Rozrusznik to urządzenie niezbędne do sprawnego odpalenia silnika. Rozpoczyna swoją pracę, w momencie kiedy przekręcamy kluczyk w stacyjce samochodu. Po wykonaniu tej czynności, silnik pojazdu odpala i możemy bez przeszkód rozpocząć podróż. Często jednak zdarza się, że mimo wielu prób i wysiłków silnik nie jest w stanie załapać, a samochód nie rusza. Co wtedy robić?

Należy przede wszystkim mieć na uwadze to, że nie zawsze jest to wina akumulatora, chociaż zazwyczaj jest to pierwsza diagnoza przychodząca do głowy. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach główną przyczyną jest awaria rozrusznika.

Główne powody takiej awarii można podzielić na dwie grupy: elektryczne i mechaniczne. W celu dokładnego i rzetelnego oszacowania co zostało uszkodzone, należy rozkręcić całe urządzenie. Regeneracja rozrusznika, a także jej koszty będą uzależnione od tego, co tak naprawdę uległo awarii.

 

AUTOFER

uL. RZEMIEŚLNICZA 2

86-300 Grudziądz

tel. 505 041 233

e-mail: autofer@wp.pl

Godziny otwarcia

OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW

poniedziałek - piątek: 7.00 - 20.00

sobota: 7.00 - 15.00

SERWIS

poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00

sobota: 8.00 - 13.00